Când are loc și cine transmite finala Europeanului de Minifotbal: România - Serbia

România joacă finala
România joacă finalaEMF / FR Minifotbal
România și Serbia se întâlnesc sâmbătă, 8 iunie, de la ora 21:45, în finala Campionatului European de Minifotbal din Bosnia și Herțegovina.

România s-a calificat de pe primul loc dintr-o cu Polonia, Turcia și Ungaria (V2, E1), iar apoi au eliminat Georgia (optimi, 3-0), Bosnia & Herțegovina (sferturi, 4-1) și Kazahstan (semifinale, 1-1, 4-2 d.pen.).

În grupe, Serbia a obținut două victorii și un egal, pentru să dispună de Ungaria în optimi (4-1) și să elimine Belgia (sferturi, 4-0) și Franța (semifinale, 5-0).

Partida va fi transmisă de DigiSport 1, Prima Sport 2 și în format live text de Flashscore.