Când joacă România în sferturile Europeanului de Minifotbal și unde poate fi văzut meciul

România a învins Georgia în optimile de finală
România a învins Georgia în optimile de finalăFederația Română de Minifotbal Facebook
România s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European de Minifotbal după ce a învins Georgia în optimi cu scorul de 3-0. Golurile au fost marcate de Mircea Ungur (min. 4), Alexandru Nechita (min. 32) şi Vlad Mocanu (min. 45).

Pentru ”tricolori” urmează un sfert de finală complicat, urmând să întâlnească reprezentativa țării gazdă, Bosnia & Herțegovina.

Partida care va avea loc la Sarajevo este programată să înceapă la ora 21:00 și va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1 și Prima Sport 2.

România este campioană mondială en-titre şi a câștigat titlul european de cinci ori, între 2011 şi 2015, fiind considerată una dintre favoritele la câştigarea titlului continental de către Federaţia Europeană de Minifotbal.