CSM Oradea a trecut de Steaua București și s-a calificat în sferturile de finală LEN EuroCupCSM Oradea
CSM Oradea și Steaua București s-au întâlnit în dublă manșă în cadrul optimilor de finală ale competiției masculine de polo LEN EuroCup.

CSM Oradea a reușit să obțină calificarea după a câștigat returul la patru goluri diferență (10-6), partida din tur terminându-se la egalitate (8-8).

Începutul de partidă a fost spectaculos. CSM a deschis scorul, însă steliștii au replicat și au marcat de trei ori. Orădenii au reușit să întoarcă scorul și să termine primul sfert în avantaj, scor 4-3. În următoarele reprize CSM a preluat inițiativa și s-a distanțat, reușind să-și adjudece victoria și calificarea în sferturile de finala LEN EuroCup.

Statistici CSM Oradea - Steaua București 10-6

Pentru CSM Oradea au fost marcat: Mateja Asanovic, Tiberiu Negrean (2), Mihnea Gheorghe (2), Nichita Ilisie (2), Silvian Colodrovschi (1) și Ferenc Czenk (1).

Steaua București a înscris prin Nebojsa Vuskovic (2), Francesco Iudean (2), Andrei Neamțu și Vlad Georgescu.