Dinamoviștii cad pe capete. Cîrjan a marcat cu Farul şi apoi s-a accidentat. Cât va lipsi

Cătălin Cîrjan
Cătălin Cîrjan ČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/Profimedia
Dinamo a obținut un punct cu Farul datorită golului marcat încă din minutul 4 prin Cătălin Cîrjan, suficient pentru a securiza un punct pentru ”câinii roșii”. Partida s-a încheiat 1-1.

Cătălin Cîrjan a fost eroul lui Dinamo, dar în minutul 72 a fost nevoit să părăsească terenul acidentat, fiind înlocuit de Andrei Mărginean.

Imediat după meci, Cîrjan a anunţat că va trebui să facă anumite investigaţii după accidentarea din meciul cu Farul. El speră, totuși, să poată evolua în derby-ul cu FCSB.

”Sunt bucuros că am marcat din nou şi mi-am ajutat echipa. Din păcate nu am putut să fac 2-0 la acea fază, în prima repriză. Probabil altul ar fi fost meciul”.

”Am avut o problemă musculară acum, sper să îmi revin până la meciul acesta cu FCSB. Voi face investigaţii. De-abia aştept acest meci”, a spus Cătălin Cîrjan pentru digisport.ro

Cătălin CîrjanFlashscore

Nici atacantul Dennis Politic, abia recuperat, nu a încheiat pe teren meciul cu Farul, el fiind înlocuit în minutul 79 cu Raul Rotund.

De altfel  Dennis Politic și Petru Neagu au fost accidentați o lungă perioadă de timp.

Dinamo a reușit să-i recupereze în ultimele zile pe Petru Neagu, Ahmed Bani și Eddy Gnahore, care au și jucat cu Farul, dar are în continuare infirmieria plină.

Șase jucători, Hakim Abdallah, Antonio Bordușanu, Josue Homawoo, Andrei Florescu, Kennedy Boateng și acum și Cătălin Cîrjan, sunt indisponibili.