Egal ”cenușiu” între U Cluj și UTA într-un derby pentru evitarea retrogradării

Egal ”cenușiu” între U Cluj și UTA într-un derby pentru evitarea retrogradăriiFlahscore
Universitatea Cluj a terminat la egalitate 0-0 meciul cu UTA din cadrul etapei a 20-a a Ligii 1.

Cele două echipe și-au împărțit pe reprize dominarea, UTA având câteva șanse bune de gol în prima repriză, în timp ce repriza secundă i-a avut pe clujeni la conducerea jocului.

Evoluția celor două echipe a fost marcată de starea foarte proastă a gazonului de pe Cluj Arena.

Înainte de meci, U Cluj venea după două înfrângeri și un egal în ultimele trei runde, în timp ce arădenii au aveau șapte înfrângeri și două egaluri în ultimele nouă etape din Liga 1.

În urma acestui rezultat, U Cluj și UTA își împart locurile 14 și respectiv 15 în clasament, despărțite de un singur punct.

Săptămâna viitoare Universitatea se va deplasa la Sepsi, în timp ce arădenii va prima vizita Rapidului.

Statistici U Cluj - UTA 0-0