FCSB vrea să încheie anul cu o victorie: "Băieții sunt foarte motivați", spune Leo StrizuProfimedia
Roș-albaștrii vor să reia șirul victoriilor după ce în etapa precedentă au pierdut pe teren propriu împotriva campioanei CFR Cluj.

Luni, de la ora 20:00, FCSB primește vizita FC Botoșani, în ultima etapă disputată în acest an. După o serie de victorii care i-a propulsat pe podium, roș-albaștrii au pierdut etapa trecută cu CFR și au căzut pe locul cinci. FCSB poate încheia însă anul pe locul trei, însă pentru aceasta au nevoie de victorie în meciul cu Botoșani.

Acesta va fi cel de-al treilea meci disputat în ultima lună între cele două formații. În precedentele două întâlniri (una în campionat, una în Cupă), ambele disputate la Botoșani, FCSB s-a impus de fiecare dată.

Rezultatele ultimelor meciuri directe
Rezultatele ultimelor meciuri directeFlashscore

Botoșani se deplasează la București cu un moral bun, după ce în etapa precedentă a smuls un punct in extremis, egal campioana CFR în minutele de prelungiri.

"Nu ne dorim decât victoria"

Leo Strizu, antrenorul FCSB, a declarat că echipa sa vrea să treacă peste înfrângerea cu CFR și să încheie anul cu o victorie.

"Trecem la timpul trecut ultimele două confruntări cu FC Botoșani, din Cupă și campionat. Chiar dacă este ultima etapă din acest an, o tratăm cu mult interes. Băieții sunt foarte motivați, chiar dacă intră în vacanță. Nu ne dorim decât victoria.

Bineînțeles că și ei vor veni motivați. Au antrenor nou, au obținut un rezultat bun cu CFR Cluj și nu vor veni în vacanță la meciul cu FCSB. Uităm meciurile din trecut, iar ceea ce ne interesează cel mai mult este să terminăm cu o victorie și să ne pregătim foarte bine în perioada aceasta. Șansele la titlu nu au dispărut deloc", a declarat antrenorul FCSB.

FCSB - FC Botoșani, ora 20:00