Football Tracker LIVE: Răzvan Marin pierde în fața fostei echipe / Pușcaș, cel mai slab jucător din echipă

Football Tracker LIVE: Răzvan Marin
Football Tracker LIVE: Răzvan Marin Independent Photo Agency Srl / Alamy / Alamy / Profimedia
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa.

Vineri 20, septembrie

23:00 - Saudi Pro League - Al Nassr a simțit din nou gustul victoriei în această vineri, după două remize consecutive care au dus la demiterea lui Luís Castro. Stefano Pioli s-a aflat deja pe banca de rezerve a echipei saudite, care a vizitat Al Ettifaq și s-a impus cu 0-3. Cristiano Ronaldo, din penalty, a marcat primul gol al erei Pioli la Al Nassr, în prima repriză.

22:00 - SUPER LIG - George Pușcaș a fost cel mai slab jucător de câmp din partida Hatayspor - Bodrumspor, chiar dacă echipa sa s-a impus în deplasare cu 1-0. Atacantul român a fost înlocuit în minutul 80 și a primit nota 6,5 din partea Flashscore, cea mai mică din echipa oaspete.

21:23 - SERIE A - Dezamăgire pentru Răzvan Marin, a cărui echipă Cagliari a fost dominată pe teren propriu de Empoli și a cedat cu 0-2. Golurile partidei au fost marcate de Colombo și Esposito. Mijlocașul român a fost, însă, cel mai bun jucător al sarzilor, fiind notat cu 7,3 de Flashscore.

21:13 - Saudi Pro League - Damac, formația pregătită de Cosmin Contra, a pierdut dramatic deplasarea de la Al Ahli, 2-4. Golurile victoriei au fost marcat de Firmino în minutul 90+8, după o lungă verificare VAR, și Toney în minutul 90+16. La oaspeți, Nicolae Stanciu a fost titular și a centrat din corner la primul gol al lui Damac, reușit de Fallatah în minutul 45+9. El a primit nota 7,2.

Cagliari- Empoli 19:30

Răzvan Marin se deplasează la Empoli, echipa pentru care a jucat în ultimele două sezoane și pentru care a marcat două goluri. Cagliari ocupă în acest moment penultimul loc în Serie A, cu numai două puncte și nicio victorie.

Seara se va încheia cu întâlnirea dintre Verona și Torino, de la ora 21:45.

Juventus - Napoli și Inter - AC Milan sunt derby-urile etapei.

Serie A
Serie AFlashscore

Alaves - Sevilla 22:00

Sevilla se deplasează la fosta echipă a lui Ianis Hagi pentru a deschide runda a 6-a din La Liga.

Cu un început modest de sezon, andaluzii vin după victoria de etapa trecută cu Getafe și sunt doar pe locul 14 cu 5 puncte.

Real Madrid joacă sâmbătă cu Espanol, iar Barcelona se deplasează duminică la Villareal.

La Liga
La LigaFlashscore

Augsburg - Mainz 21:30

Etapa trecută Augsburg a obținut prima victorie a sezonului în Bundesliga, 3-1 cu St. Pauli.

Vineri seara primește vizita unei formații care a adunat doar două puncte până acum, Mainz.