Football Tracker LIVE: Arsenal suferă prima înfrângere a sezonului în Premier League / Poker Bayern

Football Tracker LIVE:
Football Tracker LIVE: PA Images / Alamy / Alamy / Profimedia
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa.

Sâmbătă, 19 octombrie

21:27 - BUNDESLIGA - A fost o primă repriză echilibrată pe Allianz Arena, dar Bayern a ieșit în forță în partea secundă și a marcat de patru oti în poarta vicecampioanei VFB Stuttgart.

Harry Kane a reușit un nou hattrick, tabela fiind închisă de reușita lui Kingsley Coman.

21:26 - PREMIER LEAGUE - Arsenal a suferit prima înfrângere a sezonului. Tunarii au cedat cu 2-0 pe terenul lui Bournemouth, golurile fiind marcate după ce Saliba și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în urma unui fault din postura de ultim apărător (30).

Totuși, primul gol a venit abia în repriza a doua, când Christie l-a învins pe Raya (70), portarul londonezilor comițând apoi un fault în suprafața de pedeapsă, transformat cu siguranță de Kluivert (79).

21:05 - SERIE A - Victorie cu mari emoții pentru AC Milan în fața celor de la Udinese, 1-0. Rossonerrii au deschis scorul prin nigerianul Chukuweze, dar la scurt timp a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Reijnders pentru un fault din postura de ultim apărător.

Friulanii au avut apoi două goluri anulate pe motiv de offside, al doilea chiar în ultimele secvențe ale partidei, când Ekkelenkamp a fost surprins într-o poziție milimetrică în afara jocului.

20:10 - SERIE B - O nouă victorie pentru echipa lui Horațiu Moldovan în a doua ligă italiană. Sassuolo s-a impus cu 5-2 pe terenul celor de la Brescia, portarul român făcând o partidă bună pentru care a fost notat cu 7,4 de Flashscore.

La oaspeți, primul gol a fost marcat de Daniel Boloca.

19:00 - PREMIER LEAGUE - Manchester United a avut o primă repriză dezastruoasă pe teren propriu cu Brentford și a intrat în dezavantaj la cabine, după ce Pinnock a marcat în minutul 45+5.

Garnacho și Hojlund au marcat în repriza a doua pentru o victorie muncită a lui United, una care îi oferă o gură de oxigen managerului Erik ten Hag.

O altă revenire s-a înregistrat și în meciul de la Southampton, unde gazdele au condus-o pe Leicester cu 2-0, dar au pierdut în cele din urmă cu 3-2.

Condusă a fost și Aston Villa cu 1-0 pe terenul lui Fulham, dar s-a impus în cele din urmă cu 3-1, într-un meci în care ambele echipe au văzut câte un cartonaș roșu.

Newcastle a bifat al patrulea meci consecutiv fără victorie în Premier League, 0-1 acasă cu Brighton.

Rezultate Premier League
Rezultate Premier LeagueFlashscore

18:26 - BUNDESLIGA - Bayer Leverkusen a ratat un penalty, a fost apoi condusă, dar a revenit și s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Eintracht Frankfurt.

Într-o altă partidă, liderul RB Leipzig s-a impus fără emoții pe terenul lui Mainz, 2-0.

Rezultatele zilei în Bundesliga:

Rezultate Bundesliga
Rezultate BundesligaFlashscore

18:00 - SUPER LIG - Denis Drăguș a fost titular în Trabzonspor - Basaksehir 1-0, dar nu a reușit să facă diferența. Atacantul român a fost schimbat în minutul 82, când scorul era încă egal, golul gazdelor fiind reușit de Visca în primul minut de prelungire.

Drăguș a primit nota 7,1 din partea Flashscore.

17:54 - SERIE A - Parma, cu Man și Mihăilă intrați pe teren doar în repriza secundă, a plecat neînvinsă de pe terenul celor de la Como, 1-1.

Bonny a deschis scorul pentru oaspeți cu o execuție spectaculoasă cu călcâiul, dar Como a egalat chiar înainte de pauză prin tânărul Nico Paz.

Cei doi internaționali români au fost introduși pe teren în minutul 56, Mihăilă având două bune ocazii de a marca, unul dintre șuturile sale nimerind bara. Pentru Man a fost o partidă mai ștearsă, extrema Parmei evidențiindu-se doar printr-o pasă greșită care putea duce la un gol al adversarilor.

Mihăilă a primit nota 6,4 din partea Flashscore, în timp ce Man a fost notat cu 6,7.

16:25 - PREMIER LEAGUE - West Ham a deschis scorul în nordul Londrei, dar Tottenham a întors și s-a impus de o manieră categorică, 4-1.

Golul oaspeților a fost reușit de Kudus, care în repriza secundă a fost eliminat pentru lovirea unui adversar.

Pentru Spurs au punctat Kulusevski, Bissouma, Son și un autogol al lui Todibo. Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată.

15:47 - PREMIER LEAGUE - Heung Ming Son a dus scorul la 4-1 în nordul Londrei, după un gol al lui Bissouma și un autogol al lui Todibo.

14:23 - PREMIER LEAGUE - Este pauză în nordul Londrei, iar șutul superb al lui Dejan Kulusevski a restabilit egalitatea pentru Tottenham în fața lui West Ham.

Ambele echipe au avut o mulțime de ocazii într-o primă repriză animată, gazdele controlând posesia după ce Mohammed Kudus a deschis scorul.

15:07 - SERIE A - Pentru prima oară în acest sezon, ambii jucători români de la Parma sunt rezerve. Ei vor începe pe bancă deplasarea de la Como.

Echipele de startFlashscore

14:35 - SERIE A - În Italia ne pregătim de meciul românilor Man și Mihăilă contra celor de la Como.

Parma a avut un start solid în Serie A, obținând o victorie mare acasă cu AC Milan, precum și remize impresionante cu Fiorentina și Bologna.

Puteți citi ultimul nostru articol FlashFocus despre Parma aici.

14:30 - PREMIER LEAGUE - Tottenham și West Ham se întâlnesc în derby-ul Londrei de la această oră, cu Radu Drăgușin pe banca de rezerve.

Tottenham vs. West Ham
Tottenham vs. West HamFlashscore

10:10 - SERIE A - Dennis Man și Valentin Mihăilă se deplasează la Como în speranța că vor obține cea de-a doua victorie a sezonului. AC Milan și Juventus Torino au meciuri dificile acasă cu Udinese și Lazio.

Serie A
Serie AFlashscore

10:00 - PREMIER LEAGUE - Etapă decisivă în Anglia. Antrenorul celor de la Manchester United, Ten Hag stă pe un butoi de pulbere. Echipa sa va trebui să învingă în partida cu Brentford sau e posibil să fie demis.

Ziua e deschisă de derby-ul londonez dintre Tottenham și Wet Ham. Echipa lui Radu Drăgușin se zbate în zona de mijloc a clasamentului și are nevoie de victorie pentru a se apropia de echipele care emit pretenții la cupele europene.

Premier League
Premier LeagueFlashscore

09:30 - LaLIGA - Real Madrid se deplasează la Vigo pentru meciul cu Celta, în plin scandal sexual legat de Kylian Mbappe, cercetat într-un dosar de viol în Suedia.