Florent Muslija sărbătorește golul marcat cu St Pauli
Florent Muslija sărbătorește golul marcat cu St PauliProfimedia
Suporterii lui Paderborn au asistat, sâmbătă după-amiază, la unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului. Florent Muslija, de la echipa gazdă, a marcat din propria jumătate de teren în prima repriză a meciului cu liderul din Bundesliga 2, FC St. Pauli.

După nouă minute, Muslija a preluat mingea în propria jumătate de teren, a văzut că portarul bosniac al lui St Pauli, Nikola Vasilj, s-a îndepărtat prea mult de propria poartă și a șutat cu sânge rece peste el.

Vizitatorii au reușit să revină în joc, dar în cele din urmă au trebuit să se mulțumească cu un rezultat de egalitate, 2-2. Astfel, St.Pauli a făcut un pas greșit în lupta pentru promovare în fața rivalilor lor acerbi de la HSV, care au obținut o victorie cu 2-0 în fața lui Greuter Fürth, acasă, pe Volkspark.

Cu toate acestea, St.Pauli rămâne în continuare în fruntea clasamentului 2. Bundesliga cu 29 de puncte, același număr de puncte ca și HSV, clasată pe locul doi.