VIDEO, meci nebun în Bundesliga: În minutul 12, viitoarea adversară a FCSB conducea cu 3-0, iar până la pauză a fost egalată

Meci nebun în Bundesliga
Meci nebun în BundesligaČTK / DPA / Uwe Anspach
Hoffenheim, viitoarea adversară a FCSB în Europa League, a fost protagonista unui meci incredibil în Bundesliga.

Hoffenheim - Bremen 3-4

Hoffenheim și Werder Bremen au oferit un meci spectaculos în care s-au marcat șapte goluri, în etapa a cincea din Bundesliga.

Gazdele au avut un început de meci perfect. Marius Bulter a făcut dubla în minutele 5 și 8, iar Adam Hlozek a dus scorul la un neverosimil 3-0 după doar 12 minute.

Totul s-a rupt însă pentru Hoffenheim în minutul 18, când fundașul francez Stanley Nsoki a văzut direct cartonașul roșu și a fost eliminat.

Julian Malatini a dat semnalul revenirii în minutul 21, iar danezul Jens Stage a făcut dubla în minutele 26 și 39, astfel că rezultatul la pauză a fost egal.

Locurile în Bundesliga
Locurile în BundesligaFlashscore

La doar patru minute după pauză, Stage a făcut hat-trick-ul cu o lovitură de cap și și-a adus echipa în avantaj. Până la final nu s-au mai înscris goluri, astfel că Werder Bremen a înregistrat o victorie la care nu mulți sperau după startul dezastruos de meci.