Harry Kane revine la antrenamente înaintea confruntării cu Aston Villa

Kane se antrenează din nou cu Bayern
Kane se antrenează din nou cu BayernSVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Atacantul lui Bayern Munchen, Harry Kane (31 de ani), a revenit marți la antrenamente înaintea deplasării echipei sale în Liga Campionilor la Aston Villa, după ce s-a accidentat la gleznă în weekend.

Kane, care are un istoric de probleme la gleznă, a fost înlocuit în ultimele minute ale meciului de sâmbătă de pe teren propriu, scor 1-1, cu Bayer Leverkusen, campioana în exercițiu a Bundesligii.

Căpitanul Angliei a intrat marți pe terenul de antrenament Saebener Strasse al lui Bayern pentru primele 15 minute ale sesiunii deschise presei.

Bayern a declarat duminică că echipa medicală a clubului a fost încurajată de rezultatele examenelor și că atacantul a fost supus unui "tratament intensiv".

Bayern, de șase ori campioană europeană, ocupă primul loc în clasamentul Ligii Campionilor după ce a spulberat Dinamo Zagreb cu 9-2 în meciul de deschidere, în care Kane a marcat patru goluri, dintre care trei din penalty.

El a marcat 10 goluri în șapte meciuri în toate competițiile pentru Bayern în acest sezon.

Villa, care a învins-o pe Bayern și a câștigat Cupa Campionilor Europeni în 1982 la Rotterdam, se întoarce în prima competiție europeană pentru prima dată după 41 de ani. Ei și-au deschis campania cu o victorie cu 3-0 la Young Boys.