Lucescu și PAOK sunt în turul trei UCL! Ce adversar vor avea grecii în următoarea rundă

Răzvan Lucescu
Răzvan LucescuProfimedia
Miercuri seară (31 iulie), PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în turul 3 preliminar din UCL după meciul decisiv câștigat de greci în Bosnia, scor 0-1 pe terenul lui Borac Banja Luka.

Borac Banja Luka - PAOK 0-1 (rezultat tur: 2-3)

Cu 4-2 la general, PAOK avansează în etapa următoare și devine o candidată serioasă pentru participarea în grupele Champions League.

Meciul împotriva bosniacilor de la Borac Banja Luka a fost decis de golul înscris de Thomas Murg în minutul 25.

În turul 3, PAOK se va duela cu suedezii de la Malmo FF, care au trecut cu 6-2 la general de formația feroeză Klaksvik. Manșa tur va avea loc săptămâna viitoare în Suedia.