Rafael Leao a revenit la antrenamente și așteaptă meciul cu Inter

Rafael Leao ar putea juca în meciul cu Inter
Rafael Leao ar putea juca în meciul cu InterAFP
Rafael Leao, megastarul lui AC Milan, a revenit la antrenamente înaintea derby-ului de marți, cu Inter Milano, din semifinalele Ligii Campionilor, potrivit FC Inter News.

Sursa citată relatează că atacantul internațional portughez în vârstă de 23 de ani a efectuat ieri dimineață o parte din antrenament cu coechipierii săi.

Rafael Leao este un jucător extrem de important și ar putea decide deznodământul derby-ului milanez din Liga Campionilor.

Jucătorul de 23 de ani a lipsit din prima manșă a duelului. O accidentare la aductori, suferită în meciul de campionat împotriva lui Lazio, a făcut ca Leao să nu poată fi nici măcar pe bancă.

De asemenea, Leao a ratat și meciul de ieri al rossonerilor din Serie A, în deplasare la Spezia, o înfrângere șocantă cu 0-2.

Cu toate acestea, antrenorul Milanului, Stefano Pioli, a declarat că se așteaptă ca Leao să fie apt pentru meciul de marți.

Revenirea portughezului s-ar putea dovedi decisivă pentru rossoneri.

În prima etapă, Milan a resimțit absența atacantului lor superstar. Chiar și în repriza a doua rossonerii au avut dificultăți în a trece apărarea lui Inter.

Ritmul și abilitățile tehnice ale jucătorului de 23 de ani pot face ravagii în orice apărare, așa cum a fost decisiv și împotriva lui Napoli în sferturile de finală.