Chelsea, la prima victorie în era Maresca. Succes în Conference League, după eșecul din Premier

Chelsea câștigă prima manșă din Conference League cu Servette
Chelsea câștigă prima manșă din Conference League cu ServetteProfimedia
Londonezii cu o echipă schimbată față de cea din campionat, au învins formația elvețiană Servette cu 2-0 în prima manșă a play-off-ului Europa Conference League, joi seara.

Christopher Nkunku a marcat în minutul 50 pentru a face 1-0, înainte ca Noni Madueke să dubleze avantajul lui Chelsea în minutul 76.

Aceasta a fost prima victorie a noului manager Enzo Maresca la conducerea clubului londonez, de când a venit de la Leicester.

Statisticile meciului
Statisticile meciuluiFlashscore

În prima repriză, Chelsea a avut dificultăți în a marca contra lui Servette, dar Nkunku a transformat cu abilitate un penalty la cinci minute după pauză pentru a deschide scorul.

Enzo Fernandez l-a găsit pe Madueke cu o pasă glorioasă, la puțin peste 15 minute de la final, care a fost respinsă de englezul de 22 de ani.

Manșa secundă va avea loc la Geneva , pe 29 august.

Obțineți toate statisticile noastre de la acest meci aici.