Dan Petrescu, la prima victorie în Coreea de Sud. Jeonbuk s-a calificat în semifinalele Cupei

Dan Petrescu oferind indicații noilor jucători
Dan Petrescu oferind indicații noilor jucătoriJeonbuk
Dan Petrescu a reușit să răzbune înfrângerea suferită la prima partidă ca și antrenor la Jeonbuk. Într-o reeditare a meciului din campionat, Jeonbuk a întâlnit pe teren propriu Gwangju, în sferturile de finală ale Cupei Coreene.

După ce în campionat au pierdut cu 2-0, acum jucătorii lui Dan Petrescu s-au impus cu 4-0. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă, după minutul 56.

În urma acestei victorii, Jeonbuk s-a calificat în semifinalele Cupei Coreene. De altfel, actuala formație antrenată de Dan Petrescu este și deținătoarea trofeului. În ultimii trei ani, Jeonbuk a reușit să câștige de două ori trofeul.

”Vrem să câștigăm deoarece este primul meu joc acasă”, a transmis Dan Petrescu înaintea partidei câștigate.