Veștile nu sunt bune nici în Liga Elitelor! România U20 pierde în Anglia

Costin Curelea, selecționer România U20
Costin Curelea, selecționer România U20Profimedia
În runda a doua din Elite League, România U20 a fost învinsă de formația similiară a Angliei, scor 2-0.

Anglia U20 - România U20 2-0

După ce naționala Under-21 a României condusă de Daniel Pancu a pierdut în Finlanda în preliminariile pentru Euro 2025, tricolorii lui Costin Curelea au cedat și ei marți seară în deplasarea din Anglia

De câte un gol pe repriză au avut nevoie englezii conduși de managerul Paul Nevin.

Dane Scarlett (min 30) și Louie Marsh (min 77) au decis soarta partidei de la Stockport.

România U20 rămâne pe ultima poziție îm Elite League, după ce în urmă cu 5 zile tricolorii au fost învinși de Germania la Arad, deși trupa lui Curelea a condus cu 2-0 până în minutul 53.