Euro 2024 Tracker: Germania se salvează în prelungiri / Ungaria prinde locul trei dramatic

Euro 2024 Tracker
Euro 2024 TrackerProfimedia/Flashscore
Cele mai importante momente din cadrul EURO 2024 pot fi găsite aici, în Tracker-ul nostru zilnic.
Clasament final Grupa A
Clasament final Grupa AFlashscore

23:57 - Prima repriză la partida dintre Scoția și Ungaria a fost una echilibrată, fără prea mari ocazii. În schimb, a doua parte a meciului a fost mai dinamică. Ungaria a început în forță partea secundă. De altfel, au reușit să-și asigure victoria în minutul 90 +10, Csoboth fiind eroul maghiarilor. Duelul a avut parte și de un incident nefericit, când Barnabas Varga a fost scos pe targă! Citește aici cronica meciului Scoția - Ungaria.

23:50 - După ce au fost conduși de Elveția încă din minutul 28 în urma reușitei lui Dan Ndoye, Germania a fost salvată de rezerva Niklas Fullkrug în prelungirile partidei, nemții terminând astfel Grupa A de pe prima poziție. De partea cealaltă, elvețienii lui Murat Yakin și-au asigurat și ei prezența în optimi de pe locul secund. Citește aici cronica meciului Elveția - Germania.