CL: Gent și West Ham termină la egalitate în meciul care a deschis sferturile de finală

Gent și West Ham termină la egalitate, 1-1
Gent și West Ham termină la egalitate, 1-1Profimedia
Gent și West Ham au remizat, scor 1-1, în meciul tur din cadrul sferturilor de finală UEFA Conference League.

Statistici Gent - West Ham 1-1

Englezii au pornit încrezători în deplasarea de pe Ghelamco Arena împotriva lui Gent, în meciul care a deschis sferturile de finală din cadrul UEFA Conference League.

În prima parte a jocului, VAR-ul a anulat un gol marcat de fundașul marocan Aguerd, după ce imaginile au arătat că mingea a fost atinsă cu mâna. Ulterior, în prelungirile primei reprize, West Ham a deschis în cele din urmă scorul prin Danny Ings. Atacantul a înscris în urma unui out de margine executat rapid de englezi, balonul ajungând în fața porții la Bowen, care a pasat decisiv pentru fostul jucător al lui Liverpool.

Statistica partidei
Statistica partideiFlashscore

După pauză, belgienii au revenit în meci cu un gol marcat dintr-o fază frumoasă care l-a avut la finalizare pe Cuypers.

Cuypers restabilește egalitatea după o fază superbă, încheiată cu un șut din interiorul careului, cu piciorul stâng.

Notele acordate de Flashscore
Notele acordate de FlashscoreFlashscore

Omul meciului desemnat de Flashscore: Alessio Castro-Montes (Gent)

Gent - West Ham s-a încheiat cu scorul de 1-1. Returul de pe London Stadium va avea loc peste o săptămână.