ECL: Zimbru Chișinău, învinsă la scor de Fenerbahce/Calificări pentru Hesperange și Partizani

Fenerbahce s-a impus cu 4-0 pe terenul celor de la Zimbru Chișinău
Fenerbahce s-a impus cu 4-0 pe terenul celor de la Zimbru ChișinăuProfimedia
Flashscore vă prezintă rezultatele partidelor din turul doi preliminar al UEFA Conference League disputate marți seara.

Zimbru Chișinău - Fenerbahce 0-4

După ce au pierdut cu 5-0 în Turcia, cei de la Zimbru au suferit o înfrângere la diferență de 4 goluri pe teren propriu. Toate reușitele au venit în partea secundă. Sârbul Tadic a deschis scorul în minutul 48, în vreme ce Batshuayi a făcut dubla în minutele 57 și 59. Tabela a fost închisă de Yuksek (min 77). Turcii merg mai departe după cele 9 goluri înscrise în poarta moldovenilor.

Statistica partidei
Statistica partideiFlashscore

Valmiera - Tre Penne 7-0

Cel mai mare scor al serii a fost înregistrat în Letonia, acolo unde Valmiera s-a calificat fără emoții după un neverosimil 7-0 cu Tre Penne, formație din statul San Marino. La general, letonii s-au calificat cu scorul de 10-0.