Florin Tănase, nemulțumit de arbitraj după LASK - FCSB: ”Nu ai cum să nu te enervezi”

Florin Tănase a revenit în lotul lui FCSB în această vară
Florin Tănase a revenit în lotul lui FCSB în această varăČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
În prima manșă din play-off-ul Europa League, LASK Linz și FCSB au încheiat la egalitate, scor 1-1.

La finalul partidei de la Linz, Florin Tănase (29 de ani), revenit în această vară în lotul lui FCSB, a criticat arbitrajul, considerând că centralul olandez Lindhout a luat decizii favorabile austriecilor în timpul partidei.

”Nu ai cum să nu te enervezi”

”M-am simțit bine. Prind minute, e ceea ce am nevoie pentru a crește din punct de vedere fizic. Lixandru mi-a înmânat banderola, nu știam. Am mai fost căpitan la FCSB.

Un egal. Nu cred că se va întâmpla ce a fost cu Sparta. În repriza a doua puteam marca câteva goluri, dar nu am reușit. Sperăm ca la București să stăm bine, să închidem culoarele. Sperăm să facem un meci bun.

Am simțit un pic mai mult (n.r. în privința arbitrajului). Cred că asta s-a văzut și din tribună. Niște decizii care nu au fost judecate cu aceeași unitate de măsură. Nu ai cum să nu te enervezi.

În prima repriză am fost puțin surprinși, dar în a doua nu cred că ne-au pus probleme. Le mullțumim suporterilor.

Încă o dovadă că Steaua (n.r. FCSB) e cea mai iubită echipă din România. Am mai jucat în Ghencea”, a spus Florin Tănase, pentru PRO TV.