Ianis Hagi, gol direct din corner pentru Rangers B! De ce a ajuns românul din nou la echipa a doua

Ianis Hagi
Ianis HagiPA Images / Alamy / Alamy / Profimedia
Mijlocașul a jucat în meciul Rangers B vs. Stenhousemuir 4-1 şi a marcat în prelungirile partidei, în minutul 90+2.

Ianis Hagi a înscris un gol senzațional, direct din corner, chiar de ziua lui. Motivul pentru care fiul lui Gică Hagi a fost trimis din nou la echipa a doua a lui Rangers este că nu are drept de joc la partida cu FCSB, din Europa League, nefiind prezent pe lista UEFA a scoțienilor.

Pentru că nu a putut juca nici în meciul de campionat pierdut de Rangers, în deplasare, cu Kilmarnock, din cauza unei suspendări după ce a luat roșu, antrenorul Philippe Clement a decis să îl lase să joace pentru echipa secundă, pentru a continua să aibă minute în picioare.

Ianis a fost reprimit, recent, la prima echipă a lui Rangers. Conducerea echipei scoţiene se temea să-l readucă din cauza unei clauze care i-ar fi mărit salariul.

Ianis Hagi a renunţat, în cele din urmă, la acea clauză.

Ianis Hagi
Ianis HagiFlashscore

Eliminat în meciul cu St Johnstone, primul după ce a fost reprimit la prima echipă a lui Rangers, Ianis Hagi este suspendat pentru următorul meci din campionatul Scoţiei.