Caz incredibil la Olimpiadă! Rezultat modificat la două ore după ce partida s-a încheiat

Hakimi reacționează în timp ce invadatorii terenului fac ravagii
Hakimi reacționează în timp ce invadatorii terenului fac ravagiiReuters
O invazie a fanilor în meciul de deschidere al turneului olimpic de fotbal dintre Argentina și Maroc a provocat haos miercuri, Argentina fiind în cele din urmă învinsă cu 2-1 în urma unei revizuiri VAR după ce jocul a fost suspendat cu scorul egal, 2-2.

Argentina - Maroc 1-2

Argentinianul Cristian Medina a marcat în prelungirile partidei pentru a salva ceea ce părea a fi o remiză 2-2, înainte ca fanii să ia cu asalt terenul și să arunce cu obiecte în jucători, haosul izbucnind în orașul din estul Franței.

Decizia de anulare a golului a fost pronunțată la aproximativ două ore după ce s-a constatat că meciul fusese de fapt suspendat și nu încheiat.

După ce ordinea a fost restabilită în Saint-Etienne și echipele au părăsit terenul în urma invaziei fanilor, acestea au descoperit că meciul nu fusese terminat, ci suspendat de oficiali.

Echipele au revenit pe teren cu puțin înainte de ora 21:00 CET și s-au încălzit pentru a doua oară, astfel încât să poată fi jucate ultimele minute.

Echipele au jucat apoi timp de trei minute și 15 secunde, după ce VAR și-a finalizat imediat revizuirea și a anulat golul Argentinei.