Meci dramatic pentru Dan Petrescu în Coreea de Sud, două goluri marcate în prelungiriProfimedia
Dan Petrescu a fost foarte aproape să înregistreze al doilea eșec în Coreea de Sud, deși a condus la pauză cu 1-0.

Daejeon - Jeonbuk 1-1

Jeonbuk a înregistrat un rezultat de egalitate în deplasarea de la Daejeon, ocupanta locului 6.

Statistici meci
Statistici meciFlashscore

Song Min-Kyu a deschis scorul pentru Jeonbuk, în minutul 19.

Rezultatul a rămas neschimbat până spre finalul partidei, în minutul 77, când Kim In-Gyu a restabilit egalitatea. După ce echipa lui Dan Petrescu a încasat un gol, anulat însă de VAR pentru offside, au urmat minutele de prelungire. În minutul 90+3, Daekeon a trecut la conducere, însă jucătorii lui Dan Petrescu au reușit să restabilească egalitatea după doar un minut (90+4), evitând astfel înfrângerea.

În urma acestui rezultat, Dan Petrescu rămâne cu o singură înfrângere în Coreea de Sud și înregistrează al patrulea rezultat pozitiv (V3, E1). Jeonbuk se află pe locul 4, la două puncte distanță de ocupanta locului 3, Seoul și la patru puncte de locul doi - Pohang. Ulsan Hyundai se află pe prima poziție cu 19 puncte în fața lui Dan Petrescu.