Alertă la Madrid! Dani Carvajal, accidentare horror în meciul cu Villareal. Probleme și pentru Vini

Carvajal, pe targă și plângând
Carvajal, pe targă și plângândZipi / EPA / Profimedia
Victoria lui Real Madrid cu Villarreal, 2-0, a fost pusă în umbră de accidentarea gravă la genunchi suferită de Carvajal în ultimul minut, dar și din cauza problemelor lui Vinicius, care a părăsit și el terenul accidentat.

Nu este una din accidentările care tețin pe tușă două meciuri. Dani Carvajal a urlat de durere şi a plâns, prăbușit pe teren. A fost scos cu targa de pe teren.

În minutul 3 al prelungirilor meciului, căpitanul Realului s-a accidentat după un duel cu Yeremi Pino, când primul a încercat să degajeze o minge.

Cel mai probabil, Carvajal ar putea să aibă ligamentele rupte, indică primele informații.

Carlo Ancelotti a apărut la conferința de presă cu un aer serios și a recunoscut că a vorbit cu Carvajal și cu medicul pentru a afla gravitatea accidentării suferite de madrilen. Prima scanare nu arată bine.

"Pare o accidentare destul de gravă la genunchi. Vestiarul este trist. I s-a întâmplat unui jucător foarte important pentru noi", a declarat antrenorul italian, care a adăugat că"este un jucător fundamental datorită experienței, seriozității și profesionalismului său.

”Vom aștepta, am vorbit cu el, este trist, dezamăgit, dar nu sunt multe de făcut, să așteptăm evaluarea medicală și apoi să ne gândim la recuperarea sa".

Tot accidentat a ieșit și Vinicius, la umăr, de această dată. El va trebui, de asemenea, să fie supus unui examen medical mai amănunțit.

Victorie contra submarinului galben

Pe Santiago Bernabeu, veteranul Luka Modric i-a oferit lui Federico Valverde pasa pentru deschiderea scorului, dintr-un corner, în minutul 14.

La rândul său, Valverde a fost omul cu assistul la golul al doilea al madrilenilor, înscris de Vinicius Junior, în minutul 73 şi, chiar dacă oaspeţii au dominat pe final, Los Blancos a obţinut a şasea victorie din acest sezon.

Real Madrid are 21 de puncte, tot atâtea câte are şi liderul, FC Barcelona, ocupând poziţia secundă în La Liga, cu un meci mai mult decât Barca. Villarreal este pe ultima treaptă a podiumului, cu 17 puncte.