Andrei Rațiu a ratat o ocazie uriașă de gol! Nota primită de român în Vallecano - Sociedad

Real Sociedad - Rayo Vallecano 1-2
Real Sociedad - Rayo Vallecano 1-2Profimedia
Andrei Rațiu a fost titular în victoria lui Rayo Vallecano din prima etapă LaLiga. Echipa la care evoluează românul a învins Real Sociedad, scor 2-1.

Rayo Vallecano începe bine acest sezon. Echipa unde evoluează Andrei Rațiu a obținut cele trei puncte. De Frutos a deschis scorul în minutul 67, iar Camello a majorat avantajul în minutul 84. Sociedad a înscris golul de onoare în minutul 90+8 prin Zubimendi.

Andrei Rațiu a avut ocazia să-și treacă numele pe tabela de marcaj, dar acesta a ratat din fața porții! Pacheco l-a blocat excelent pe fundașul dreapta.

Note jucători

Andrei Rațiu a început partida ca titular, dar a fost schimbat în minutul 80 al meciului, după ce s-a accidentat. În locul său a intrat Balliu. Românul a fost notat de Flashscore cu 6.4.