Football Tracker LIVE: Pase de gol pentru Man și Mihăilă. Andrei Rațiu înscrie în LaLiga

Football Tracker LIVE
Football Tracker LIVEFranco Romano / NurPhoto / NurPhoto via AFP / Flashscore
Flashscore vă prezintă cele mai importante momente din cadrul weekendului fotbalistic, cu accent pe cele mai importante ligi din Europa.

Urmărește aici noutățile etapei a noua a Superligii din România

Luni, 16 septembrie

23:58 - LaLIGA - Andrei Rațiu a marcat primul lui gol în LaLiga. Fundașul român a contribuit la victoria lui Rayo Vallecano cu 3-1 în fața Osasunei.

23:38 - SERIE A - Lazio s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în fața Veronei. Dia a deschis scorul pentru gazde, Tengstedt a restabilit egalitatea, pentru ca Taty Castellanos să o readucă pe Lazio în avantaj.

Parma - Udinese 2-3

Parma a deschis scorul încă din minutul 2 al partidei cu Udinese. Valentin Mihăilă a centrat, iar Del Prato a trimis mingea în poarta lui Okoye.

Cu două minute înainte de finalul primei reprize, a fost rândul lui Dennis Man să ofere un assist. De această dată, la capătul pasei decisive s-a aflat atacantul Bonny, care a șutut în stânga portarului, mingea lovind bara înainte de a intra în plasă.

În repriza a doua, însă, Udinese a punctat de trei ori prin Lucca și ”dubla” lui Thauvin și a luat toate cele trei puncte, instalându-se și pe primul loc în Serie A, cu 10 puncte.

Echipele de startFlashscore

În așteptarea duelurilor din noul format al Ligii Campionilor, ziua de luni programează doar trei dueluri în marile campionate.

În Italia, Parma, cu Dennis Man și Valentin Mihăilă care vor fi probabil titulari, primește vizita lui Udinese, în timp ce duelul Lazio - Verona va încheia ziua.

În Spania, ultimul meci al etapei este Rayo Vallecano - Osasuna

Duminică, 15 septembrie

22:30 - Echipa lui Răzvan Lucescu, remiză în primul derby al sezonului. Detalii aici.

21:10 - LA LIGA - Atletico Madrid - Valencia 3-0

Atlético Madrid a ajuns la al cincilea meci consecutiv fără înfrângere în La Liga în acest sezon, învingând Valencia cu 3-0 pe Wanda Metropolitano – un stadion unde Los Che nu au reușit să câștige niciodată de când Rojiblancos joacă acolo, începând din 2017.

Echipele de start Atletico Madrid - Valencia
Echipele de start Atletico Madrid - ValenciaFlashscore

21:00 - SERIE A - Monza - Inter 1-1

Un gol marcat târziu de Denzel Dumfries a salvat Inter Milano, permițând campioanei din Serie A să revină după ce a fost condusă și să obțină un egal dificil, 1-1, împotriva celor de la AC Monza, care rămân fără victorie în 13 meciuri consecutive din campionat, începând din martie.

Echipele de start Monza - Inter
Echipele de start Monza - InterFlashscore

18:25 - SERIE A - Cagliari - Napoli 0-4

Napoli a urcat, cel puțin temporar, pe primul loc în Serie A după o victorie cu 4-0 împotriva lui Cagliari pe Sardegna Arena, în timp ce Antonio Conte și-a continuat parcursul impresionant împotriva insularilor, având acum 10 victorii în 14 întâlniri.

Răzvan Marin a fost titular în această partidă. Românul a trimis un șut puternic de la distanță, dar Meret a intervenit salvator. El a fost notat cu 7 de către Flashscore.

Echipele de start Cagliari - Napoli
Echipele de start Cagliari - NapoliFlashscore

17:00 - LA LIGA - Girona - Barcelona 1-4

Barcelona și-a extins avantajul în fruntea clasamentului La Liga, încheind o serie de trei meciuri fără victorie în confruntările directe, cu o victorie de 4-1 împotriva Gironei.

Echipele de start Girona - Barcelona
Echipele de start Girona - BarcelonaFlashscore

15:20 - SERIE B - Carrarese - Sassuolo 0-2

Horațiu Moldovan a fost inclus în primul unsprezece și a debutat pentru Sassuolo. Românul a început cu dreptul, acesta păstrând poarta intactă. Ba mai mult, echipa sa a câștigat cu 2-0, Mulattieri reușind un gol în minutul 78, iar Thorstvedt a stabilit scorul final: 2-0.

Potrivit Flashscore, Horațiu Moldovan a fost notat cu 7.1.

Note jucători Carrarese - Sassuolo
Note jucători Carrarese - SassuoloFlashscore

15:15 - PREMIER LEAGUE - Tottenham - Arsenal 0-1

Gabriel Magalhães a marcat cu o lovitură de cap în minutul 65 în derby-ul nordului Londrei din Premier League, iar Arsenal a învins cu 1-0 pe Tottenham Hotspur, obținând astfel a treia victorie consecutivă în deplasare în confruntările directe.

Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată în această partidă.

Echipele de start Tottenham - Arsenal
Echipele de start Tottenham - ArsenalFlashscore

13:00 - SERIE A - Genoa - AS Roma 1-1

AS Roma și-a prelungit seria de 11 meciuri fără victorie în Serie A, după un egal dureros în minutul 95, când Koni De Winter a marcat pentru Genoa, stabilind scorul de 1-1 pe Stadionul Luigi Ferraris.

Echipele de start Genoa - AS Roma
Echipele de start Genoa - AS RomaFlashscore

Sâmbătă, 14 septembrie

21:35 - LA LIGA - Real Sociedad - Real Madrid 0-2

Real Madrid și-a păstrat invincibilitatea în La Liga cu o victorie de 1-0 în deplasare împotriva lui Real Sociedad, provocând gazdelor a patra înfrângere consecutivă pe teren propriu în campionat, pentru prima dată din 2007.

Note jucători

Note jucători Real Sociedad - Real Madrid
Note jucători Real Sociedad - Real MadridFlashscore

Echipele de start Real Sociedad - Real Madrid
Echipele de start Real Sociedad - Real MadridFlashscore

21:30 - LIGUE 1 - PSG - Brest 3-1

Paris Saint-Germain și-a păstrat startul perfect în Ligue 1, revenind spectaculos pentru a învinge Stade Brestois cu 3-1 pe Parc des Princes. Aceasta este a șaptea oară în istoria clubului când reușește să câștige primele patru meciuri din campionat.

Note jucători PSG - Brest
Note jucători PSG - BrestFlashscore

Echipele de start PSG - Brest
Echipele de start PSG - BrestFlashscore

21:28 - PREMIER LEAGUE - Bournemouth - Chelsea 0-1

Un gol marcat târziu de rezerva Christopher Nkunku i-a adus lui Chelsea o victorie la limită, cu 1-0, împotriva lui Bournemouth pe Stadionul Vitality, extinzând astfel la șase meciuri seria lor de invincibilitate în întâlnirile directe.

Note jucători Bournemouth - Chelsea
Note jucători Bournemouth - ChelseaFlashscore

Echipele de start Bournemouth - Chelsea
Echipele de start Bournemouth - ChelseaFlashscore

21:25 - SERIE A - AC Milan - Venezia 4-0

Paulo Fonseca a obținut prima sa victorie în Serie A la conducerea echipei AC Milan, după ce echipa sa a învins-o pe Venezia cu 4-0 pe San Siro, într-un meci în care adversarii au jucat în 10 oameni.

AC Milan - Venezia
AC Milan - VeneziaFlashscore

Echipele de start Milan - Venezia
Echipele de start Milan - VeneziaFlashscore

19:15 - SUPER LIG, TURCIA - Bodrumspor - Basaksehir 0-1

Cu Pușcaș titular, Bodrumspor nu a reușit să înscris niciun gol și a fost învinsă de Basaksehir, scor 1-0, Duarte reușind să înscrie în minutul 90+1!

Note jucători Bodrumspor - Basaksehir
Note jucători Bodrumspor - BasaksehirFlashscore

Echipele de start Bodrumspor - Basaksehir
Echipele de start Bodrumspor - BasaksehirFlashscore

19:10 - BUNDESLIGA - Kiel - Bayern 1-6

Bayern München a reușit o victorie ușoară, 6-1 în fața nou-promovatei Holstein Kiel. Musiala, Kane (dublă), Remberg (autogol) au fost marcatorii primei reprize, iar a doua repriză a continuat cu reușita lui Olise și hattrick-ul lui Kane. Kiel a marcat prin Gigovic, minutul 82.

Kiel - Bayern Munchen
Kiel - Bayern MunchenFlashscore

Echipele de start Kiel - Bayern Munchen
Echipele de start Kiel - Bayern MunchenFlashscore

19:00 - SERIE A - Empoli - Juventus 0-0

Empoli și Juventus rămân neînvinse după patru meciuri în Serie A fiecare, după ce un egal 0-0 la Stadio Carlo Castellani înseamnă că ambele echipe nu au suferit nicio înfrângere în ultimele șapte, respectiv nouă meciuri competitive.

Note jucători Empoli - Juventus
Note jucători Empoli - JuventusFlashscore

Echipele de start Empoli - Juventus
Echipele de start Empoli - JuventusFlashscore

17:00 - SUPER LIG, TURCIA - Sivasspor - Gaziantep 3-2

Gaziantep a fost învinsă cu 3-2 de Sivasspor, chiar dacă Maxim a reușit să deschidă scorul din penalty, minutul 6. Sorescu a fost rezervă în această partidă, dar a intrat în minutul 73. Din păcate, românul nu a putut să-și ajute echipa.

Cu toate acestea, au fost la un pas de a egala, după ce Balde (Sivasspor) a văzut al doilea galben.

Maxim a deschis scorul în minutul 6, dar Manaj a egalat în 37, scorul pauzei fiind de 1-1. Balde a înscris pentru 2-1, iar un minut mai târziu a văzut cartonașul roșu. Paluli a majorat avantajul, iar Kodro a redus din diferență pe final, minutul 88.

Note jucători Sivasspor - Gaziantep
Note jucători Sivasspor - GaziantepFlashscore

16:30 - BUNDESLIGA - Hoffenheim - Leverkusen 1-4

Bayer Leverkusen a lăsat în urmă înfrângerea cu 3-2 suferită împotriva lui RB Leipzig în a doua etapă a Bundesliga, impunându-se cu 4-1 în fața echipei TSG Hoffenheim, la PreZero Arena din Sinsheim. Victor Boniface a fost omul meciului, reușind să marcheze de două ori și să ofere o pasă de gol.

Hoffenheim - Leverkusen 1-4
Hoffenheim - Leverkusen 1-4Flashscore

Echipele de start Hoffenheim - Leverkusen
Echipele de start Hoffenheim - LeverkusenFlashscore

16:30 - PREMIER LEAGUE - Liverpool - Nottingham 0-1

Nottingham Forest a reușit o victorie surprinzătoare pe terenul celor de la Liverpool, obținând prima lor victorie pe Anfield din 1969. Golul lui Callum Hudson-Odoi a fost suficient pentru a-i aduce lui Arne Slot prima înfrângere ca antrenor al Liverpoolului și pentru a continua începutul promițător al echipei Forest în acest sezon.

Note jucători Liverpool - Nottingham
Note jucători Liverpool - NottinghamFlashscore

Echipele de start Liverpool - Nottingham
Echipele de start Liverpool - NottinghamFlashscore

16:30 - PREMIER LEAGUE - Manchester City - Brentford 2-1

Erling Haaland a marcat două goluri, contribuind la victoria echipei Manchester City cu 2-1 în fața unei echipe Brentford curajoase. Această victorie a fost al 32-lea meci de acasă consecutiv în Premier League (PL) în care Manchester City nu a fost învinsă, începând cu înfrângerea suferită în fața aceleiași echipe, în noiembrie 2022.

Note jucători City - Brentford
Note jucători City - BrentfordFlashscore

Echipele de start City - Brentford
Echipele de start City - BrentfordFlashscore

14:00 - PREMIER LEAGUE - Southampton - Manchester United 0-3

Marcus Rashford a reușit să încheie o perioadă de 189 de zile fără goluri în campionat, marcând al doilea gol în meciul Manchester United - Southampton (min. 41) din etapa a patra a Premier League. Această reușită a venit după o absență considerabilă de pe tabela de marcaj, ultima sa reușită în campionat având loc pe 9 martie 2024, într-un meci contra Everton.

În sezonul trecut, Rashford a fost adesea criticat pentru performanțele sale sub așteptări, dar se pare că acum este pe drumul cel bun.

Matthijs de Ligt a fost cel care a deschis scorul pentru Manchester United, minutul 35.

Pe final, cei de la Southampton au rămas în 10 oameni: Stephens a văzut cartonașul roșu în minutul 79, iar Garnacho a închis tabela, scor 3-0.

Statistici Southampton - Manchester United
Statistici Southampton - Manchester UnitedFlashscore

Echipele de start Southampton vs. Manchester United
Echipele de start Southampton vs. Manchester UnitedFlashscore

06:35 - Astăzi, 14 septembrie 2024, Flashscore îți aduce cele mai importante dueluri din Europa. Ziua începe cu Southampton vs. Manchester United (14:30) și se încheie cu Real Sociedad vs. Real Madrid (22:00).

Vineri, 13 septembrie

23:58 - LALIGA - Betis - Leganes 2-0

Etapa a patra a adus prima victorie pentru Betis, care a reușit să se impună pe teren propriu în fața celor de la Leganes. Golul doi a fost marcat de Vitor Roque, care este la prima reușită după împrumutul de la Barcelona.

23:44 - LIGUE 1 - Saint-Etienne - Lille 1-0

Saint-Ettiene a spart gheața și a reușit să câștige primele puncte din acest sezon în etapa a patra. Singurul gol al partidei a fost marcat de Mathieu Cafaro în minutul 6. Înainte de acest meci, gazdele nu marcaseră niciun gol în primele trei meciuri, încasând însă șase.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

23:30 - BUNDESLIGA - Dortmund - Heidenheim 4-2

Dortmund i-a administrat prima înfrângere nou promovatei Heidenheim la capătul unei partide spectaculoase. Karim Adeyem (2), Donyell Malen și Emre Can au marcat pentru Dortmund.

21:50 - ARABIA SAUDITĂ - Florin Niță a fost titular în partida dintre Damac și Al Akhdoud. Portarul român a fost învins o singură dată, însă Damac s-a impus fără probleme cu 3-1.

Niță a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, fiind notat de Flashscore cu nota 7.

21:00 - BUNDESLIGA - Echipele de start la partida Dortmund - Heidenheim. Nou promovata Heidenheim este lider în Bundesliga după primele două etape, având un golaveraj impecabil, 6-0. Nici Borussia nu a încasat în acest sezon, golaveraj 2-0, însă are doar patru puncte.

Vineri, de la 21:30, Dortmund o va înfrunta pe Heidenheim, iar la ora 21:45 mergem în Ligue 1, acolo unde St. Etienne va lupta împotriva Lille. Seara se încheie cu LaLiga: Real Betis vs. Leganes.