Lewandowski face dubla și salvează Barcelona. Hansi Flick, la prima victorie pentru catalani

Valencia - Barcelona 1-2
Valencia - Barcelona 1-2AFP
Barcelona a învins Valencia, scor 2-1

Două goluri ale atacantului polonez Robert Lewandowski au adus Barcelonei o victorie cu 2-1 pe terenul Valenciei, sâmbătă, în noul sezon La Liga, Hansi Flick fiind la prima victorie pentru catalani.

Fără mai mulți jucători importanți, Barca a fost dominată de gazde în debutul meciului și a fost condusă până din minutul 44, când Hugo Duro de la Valencia a marcat cu capul din apropiere.

Cu toate acestea, Barcelona a replicat rapid, marcând prin Lewandowski, minutul 45+5. A doua repriză a început în forță pentru catalani, când Lewandowski a făcut dubla în minutul 49, marcând de la unsprezece metri.

Astfel, catalanii au plecat cu celei trei puncte, iar Hansi Flick se află la prima victorie pe banca Barcelonei.