Real Madrid a deschis scorul în secunda 54, dar a tremurat pe final de meci. Mbappe a marcat din nou

Mbappe a marcat din nou pentru Real Madrid
Mbappe a marcat din nou pentru Real MadridČTK / Panoramic / LGM / Panoramic
Real Madrid a învins-o pe Alaves marți seara, în etapa a șaptea din LaLiga.

Real Madrid - Alaves 3-2

Lucas Vazquez a deschis scorul la prima ocazie a madrilenilor, modificând tabela de marcaj după doar 54 de secunde. Mbappe a majorat avantajul lui Real în minutul 38. Francezul a înscris după o combinație rapidă cu Bellingham, ajungând la șapte goluri în tricoul madrilenilor.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

La trei minute după pauză, Rodrygo a dus scorul la 3-0 și părea că Real va obține o victorie fără emoții. Lucrurile au luat însă o întorsătură neașteptată în finalul meciului. În doar două minute (85 și 86), Alaves a marcat de două ori și a reintrat în joc.

Atacurile disperate a lui Alaves nu au fost concretizate și Real a obținut a cincea victorie din acest sezon.