Real Madrid a obținut primul succes în LaLiga, însă pierde un jucător pentru următoarele 2 luni

Dani Ceballos s-a accidentat în timpul partidei cu Betis
Dani Ceballos s-a accidentat în timpul partidei cu BetisČTK / imago sportfotodienst / Francisco Macia / Profimedia
În cea mai recentă rundă din La Liga, Real Madrid s-a impus cu 2-0 pe Santiago Bernabeu în fața celor de la Real Betis.

Golurile victoriei au fost marcate de Kylian Mbappe (25 de ani) în partea a doua a jocului, în minutele 67, după o pasă magistrală oferită de Valverde, și în minutul 75, în urma unui penalty obținut de Vinicius. Au fost totodată primele reușite ale starului francez în campionat pentru noua sa echipă.

Dani Ceballos, indisponibil pentru următoarele două luni

Los Blancos au suferit și o pierdere după partida disputată duminică seară (1 septembrie). Mijlocașul ofensiv Dani Ceballos (28 de ani) s-a accidentat la gleznă în timpul duelului cu Betis și va fi indisponibil pentru o perioadă cuprinsă între șase și opt săptămâni, potrivit anunțului postat pe site-ul oficial al galacticilor.

În minutul 65 al întâlnirii, Carlo Ancelotti l-a înlocuit pe Ceballos cu Brahim Diaz (25 de ani). Fotbalistul madrilen va rata așadar inclusiv primele etape din faza principală a Ligii Campionilor.

8,1 milioane de euro este cota de piață a lui Dani Ceballos, potrivit Flashscore. Mijlocașul are contract cu Real până în vara lui 2027.