Surpriză! Real Madrid și Kylian Mbappe încep cu stângul în La Liga

Mallorca - Real Madrid 1-1
Mallorca - Real Madrid 1-1Profimedia
În prima etapă din La Liga și la debutul lui Kylian Mbappe în campionatul spaniol, Real Madrid se încurcă cu Mallorca.

"Los Blancos" nu și-a început prea bine campania. Trupa lui Ancelotti a reușit doar un egal cu Mallorca, scor 1-1, chiar în partida de debut a lui Mbappe în La Liga.

VEZI ȘI - Pentru primul meci al lui Mbappe cu Real Madrid în La Liga, ESPN va transmite cu o cameră izolată pe jucător

Partida părea că a început bine pentru madrileni, Rodrygo reușind să înscrie chiar din minutul 13. De altfel, scorul pauzei a fost în favoarea elevilor lui Ancelotti.

Repriza a doua a fost una cu surprize. Realul a primit gol chiar în minutul 53 al partidei Muriqi fiind autorul golului, iar jucătorii Madridului nu și-au mai revenit. Așadar, debutul lui Mbappe a fost umbrit de acest egal surprinzător pentru fanii echipei.

Mai mult, Mendy a văzut și cartonașul roșu în minutul 90+7, iar Real a rămas în zece oameni în ultimele faze ale partidei.