Dinamo reușește să bifeze a doua victorie consecutivă cu un gol marcat în prelungiri

Dinamo a câștigat la Voluntari
Dinamo a câștigat la VoluntariAgerpres
Dinamo a câștigat cu 3-2 la Voluntari și a înregistrat a treia partidă fără înfrângere.

Voluntari - Dinamo 2-3

Cele două echipe au oferit un meci spectaculos, cu răsturnări de situație și cu un final incendiar. Gazdele au deschis scorul prin reușita lui Matricardi (min. 18), iar după doar șase minute Gregorio a restabilit egalitatea. Dinamoviștii au trecut în avantaj imediat după pauză, prin reușita lui Cristi Costin (min. 46).

Finalul partidei a fost unul interzis cardiacilor. Adam Nemec a restabilit egalitatea în minutul 80, înscriind împotriva fostei sale echipe. În minutul 90+2, Dinamo a trecut din nou în avantaj, prin reușita spaniolului Larrucea

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Gazdele au avut ocazia să egaleze, în minutul 90+8, când centralul Radu Petrescu a acordat penalty după consultarea VAR. Islandezul Runar Sigurjonsson și-a asuma răspunderea și a executat fără elan, însă a trimis pe lângă poartă.

Dinamo bifează astfel al doilea succes consecutiv. Ambele victorii au venit grație unor goluri înscrise în minutele de prelungire. "Câinii roșii" au acumulat 7 puncte și au urcat, cel puțin provizoriu, pe locul 7.

Gazdele au ratat șansa să urce pe podium și rămân cu 9 puncte după 6 partide (V3, E3).