Anunțul Rapidului despre Albion Rrahmani, după ce a ieșit în lacrimi de pe teren

Rapid - CFR 2-2
Rapid - CFR 2-2AFP
Albion Rrahmani, atacantul kosovar de la Rapid București, a suferit o accidentare în meciul disputat sâmbătă seara împotriva CFR Cluj, încheiat la egalitate, 2-2.

Rrahmani, care a marcat un gol în prima parte, a fost nevoit să părăsească terenul în lacrimi după o accidentare suferită în minutul 68, în urma unei intrări dure.

Într-un comunicat oficial, Rapid a anunțat că Albion Rrahmani se simte acum mai bine, dar continuă să acuze dureri.

Clubul a informat că atacantul va fi supus luni unui control medical detaliat pentru a stabili gravitatea accidentării și pentru a obține un diagnostic precis.

"Albion a marcat primul său gol din acest sezon, dar a încheiat partida în lacrimi.

'Lewa' a suferit un traumatism dur în meciul cu CFR, după un contact cu un adversar. În prezent se simte mai bine, însă are în continuare dureri.

Mâine va efectua un consult medical de specialitate, pentru a afla exact cât de gravă este accidentarea", a transmis Rapid.

În minutul 67 al partidei, atacantul Rapidului s-a prăbușit în urma unui duel cu Matija Boben, iar kosovarul a acuzat imediat dureri la gleznă. Acesta a primit îngrijiri medicale și a forțat revenirea pe teren, dar nu a mai putut continuat. În secundele ce au urmat, acesta s-a prăbușit din nou pe gazon și a izbucnit în lacrimi.