Cristi Săpunaru, reacție dură după partida pierdută cu Petrolul: "Mi-e și rușine să vorbesc"

Petrolul - Rapid 1-0
Petrolul - Rapid 1-0Profimedia
Rapid București a pierdut duelul cu Petrolul, scor 1-0, în etapa cu numărul trei din Superliga. După trei etape, echipa pregătită de Lennon are două puncte.

La finalul partidei, Cristi Săpunaru a vorbit despre rușinea produsă în acest meci.

”Nu cred că meritam să pierdem, am avut ocazii imense. O singură ocazie, am luat un gol și am pierdut. O primă repriză bună, a doua a fost dezastruoasă.

Ce ne propunem e foarte puțin, este extrem de puțin. Este urât pentru noi, dar nu avem ce să facem.

(n.r. Ce le-ai spus la pauză?) Le-am spus că derby-urile se câștigă cu inima. Trebuie să schimbăm mentalitatea, nu câștigăm meciurile ratând.

După trei etape avem două puncte, mi-e și rușine să vorbesc. Trebuie să strângem rândurile și să facem ceva. Așa nu se mai poate. Dacă nu câștigăm cu Sepsi va fi un vulcan un Giulești, dacă nu câștigăm o să fie rău pentru toată lumea. Suporterii erau supărați, ne-au susținut și la sfârșit erau supărați”, a spus Cristi Săpunaru.