Dan Petrescu a renunțat la serviciile a trei jucători care aveau împreună 13 meciuri la CFR

Omar El Kaddouri a bifat 9 meciuri în tricoul CFR-ului
Omar El Kaddouri a bifat 9 meciuri în tricoul CFR-uluiProfimedia
Mijlocaşul italian Filippo Falco a ajuns la un acord privind încetarea amiabilă a colaborării cu echipa de fotbal CFR Cluj, a anunțat, luni, pe pagina sa de Facebook, clubul pentru care nu a apucat să joace niciun minut.

Falco (32 ani) a fost transferat în iarnă de clujeni de la Steaua Roşie Belgrad, dar nu a jucat deloc pentru CFR, fiind rezervă într-un singur meci, cel cu Corvinul Hunedoara (0-4), din sferturile Cupei României.

Falco a mai jucat pentru US Lecce, Benevento, FC Trapani, FC Pavia, Cagliari, Cesena, Juve Stabia, Perugia, Bologna, Delfino Pescara.

Clubul a anunțat şi încetarea colaborării cu mijlocaşul marocan Omar El Kaddouri şi cu fundaşul croat Petar Mamic, ale căror contracte au ajuns la final.

Venit în Gruia în luna ianuarie, Omar El Kaddouri a bifat 9 partide în tricoul CFR-ului, reuşind să marcheze un gol .

Şi Petar Mamic venise în ianuarie la CFR Cluj, pentru care a jucat trei partide în Superligă şi una în Cupa României.