Denis Alibec, după conflictul din teren cu Narek Grigoryan: "Mă cunoașteți, știți că sunt nervos"

Petrolul Ploiești - Farul Constanța 1-1
Petrolul Ploiești - Farul Constanța 1-1Profimedia
Meciul dintre Petrolul Ploiești și Farul Constanța din etapa a 9-a a SuperLigii s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1.

Farul a deschis scorul prin Denis Alibec, care a marcat în minutul 60 cu un șut din unghi, după o pasă decisivă de la Ionuț Vînă. Petrolul a egalat în minutul 83, când Gicu Grozav a înscris cu ajutorul devierii lui Alexandru Tudorie, la o centrare a lui Mario Bratu.

Un moment tensionat a avut loc în minutul 33, când Denis Alibec, căpitanul Farului, a avut o ieșire nervoasă față de colegul său, Narek Grigoryan. Supărat că faza nu a fost continuată cum și-ar fi dorit, Alibec a mers direct spre Grigoryan, generând o dispută rar întâlnită între coechipieri în timpul meciului.

"La pauză mi-am cerut scuze față de el"

”Mă cunoașteți, știți că sunt nervos, dau totul pentru echipa mea și sunt supărat când nu sunt răsplătit. Normal (n.r.- s-au împăcat), trec imediat astea. La pauză mi-am cerut scuze față de el și nu e nicio problemă”, a spus Denis Alibec.