Dorinel Munteanu e convins că Oțelul merita victoria cu Craiova: ”Nu i-am lăsat să miște!”

Dorinel Munteanu
Dorinel Munteanu ČTK / imago sportfotodienst / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/ Profimedia
Oțelul Galați și Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în etapa a 12-a a Superligii la fotbal. Rezultatul îl nemulțumește complet pe Dorinel Munteanu, care crede că echipa sa merita victoria.

Golurile au fost marcate rapid, în primul sfert de oră al partidei. mai întâi Juric a deschis scorul pentru Oțelul, iar în minutul 14, Baiaram a făcut 1-1 pentru olteni.

Gălăţenii au ratat şansa de a urca pe locul secund în clasament. Oţelul are acum patru remize la rând.

Totuși, rămâne singura echipă din campionatul României fără înfrângere în acest sezon.

Antrenorul Oțelului, Dorinel Munteanu, crede că echipa sa merita victoria.

”Categoric nu sunt fericit cu acest punct. Am pierdut două puncte, chiar dacă am avut un adversar foarte periculos, o echipă cu buget, cu pretenții”.

”Echipa noastră a fost clar mai bună, ocaziile ne-au aparținut, ei nu ne-au pus nicio problemă. Am făcut un joc foarte bun astăzi, un joc agresiv, nu i-am lăsat să miște”, a spus categoric Dorinel.

”Nu sunt mulțumit cu egalul, dar trebuie să le mulțumesc băieților că au făcut tot pentru a câștiga jocul”, a declarat Dorinel Munteanu.