Elias Charalambous, după FCSB - Poli Iași 0-1: "Am controlat jocul chiar și în inferioritate numerică"

FCSB - Poli Iași 0-1
FCSB - Poli Iași 0-1Profimedia
FCSB a pierdut partida cu Poli Iași, scor 0-1. Darius Olaru a primit cartonaș roșu chiar în prima repriză, iar elevii lui Charalambous au continuat în zece oameni.

La scurt timp după ce partida s-a încheiat, Charalambous s-a declarat mulțumit de băieți, de modul în care au abordat repriza a doua, aceștia fiind cu un om în minus.

"Dacă mai jucăm acest meci de câteva ori nu mai pierdem"

”Dacă mai jucăm acest meci de câteva ori nu mai pierdem. Niciodată nu am venit aici ca să invoc scuze, nu am ce să le reproșez jucătorilor.

Am controlat jocul chiar și în inferioritate numerică, dar ei s-au apărat bine. Reacția pe care am văzut-o din partea jucătorilor mei după meci a fost cea mai importantă. Această înfrângere ne face mai puternici.

Nu era un meci pe care să-l pierdem. Repet, suntem puternici, împreună și o să ne revenim. Nu sunt prea multe de spus despre meciul de azi, am început bine, apoi devierea și cartonașul roșu pentru Olaru. Jucătorii au încercat până la final. Asta e.

Tavi Popescu are calitate, trebuie să-și revină. Tănase la fel, o să ajute echipa.

Sunt sigur că Olaru este foarte supărat pentru cartonașul roșu primit. Luăm fiecare meci în parte și trebuie să dăm totul în Europa”, a declarat Elias Charalambous.

Astfel, FCSB rămâne cu cinci puncte după cinci etape!