Elias Charalambous își critică jucătorii după egalul de la Cluj: ”Nu poți primi un asemenea gol!”

Elias Charalambous
Elias CharalambousRăzvan PĂSĂRICĂ / Sport News / Profimedia
FCSB a salvat pe final de meci un punct în deplasarea de la Cluj din etapa a 9-a a Superligii. Roș-albaștrii au reușit un 2-2 cu CFR.

Campioana României a obţinut un punct în Gruia, după ce a revenit de la 0-2. Echipa lui Dan Petrescu a fost în avantaj prin dubla semnată de Louis Munteanu în minuteșe 36 și 50.

Clujenii și-au pierdut concentrarea și Alex Băluţă şi Joyskim Dawa au marcat golurile care au adus egalarea pentru FCSB, cu ultima reușită venită în minutul 87.

FCSB nu reușește să lege victorii în Superligă și este acum pe locul 12, cu 9 puncte, la fel ca Rapid și Farul.

FCSB
FCSBFlashscore

Antrenorul celor de la FCSB, Elias Charalambous, e nemulțumit de faptul că echipa lui nu reușește să marcheze, deși, în opinia sa, a controlat jocul.

Cipriotul consideră că golul de 0-1 a fost primit ușor.

”Am controlat jocul, dar nu poți să primești un asemenea gol! Știam stilul de joc al CFR-ului. Din păcate, am primit ușor un gol, fără ca ei să aibă mari ocazii în prealabil. Când controlezi jocul și primești un asemenea gol este o problemă. La începutul reprizei secunde am primit gol rapid, ceea ce ne-a făcut viața foarte grea”.

Totuși, antrenorul cipriot vede și partea bună din această remiză:

”Este bine că am avut reacție, nu este ușor să revii pe terenul CFR-ului de la 0-2. Am avut reacție potrivită, asta este vestea bună. Am egalat și cred că acesta este rezultatul corect”.

”Am avut posesia în special în repriza secundă, dar să revii de la 0-2 nu este ușor. Am încercat să ne impunem ritmul. Trebuie să vedem de ce am ajuns în această situație, de a fi conduși cu 0-2”.

”Trebuie să fim mai concentrați, să nu primim goluri ușor, să ajungem să fim conduși și să alergăm după egalare. Nu-mi place asta. Vrem să ne îmbunătățim aici”, a comentat Charalambous după meci.