Elias Charalambous, radical după semieșecul cu ”U” Cluj: „Nu există scuze!”

Elias Charalambous
Elias CharalambousProfimedia
FCSB și ”U” Cluj au încheiat la egalitate, 1-1, partida din prima etapă a noului sezon al SuperLigii.

Partida de pe Ghencea a fost decisă de reușitele lui Alex Musi în minutul 50 printr-un șut superb și cea din penalty a lui Dan Nistor, care a egalat pentru clujeni 7 minute  mai târziu.

Tehnicianul roș-albaștrilor, Elias Charalambous nu e mulțumit de rezultat, dar are în continuare ambișii mari cu FCSB.

”Avem așteptări mari de la acest sezon, vrem să câștigăm din nou campionatul”, a precizat cipriotul la declarațiile de după meci.

Elias Charalambous nu i-a menajat totuși pe jucătorii săi .

”Știm că putem juca mult mai bine, mai rapid. Știam că U Cluj va juca pe contraatac. Am pierdut mingile prea ușor, de obicei nu facem asta”.

”Avem meciuri la 3-4 zile, nu avem timp să reglăm multe lucruri. Chiricheș nu a jucat pentru că avem 23 de jucători și trebuie să aleg. Nu a avut nicio problemă fizică”.

”Dacă a fost greu pentru jucătorii mei pe temperatura asta, a fost greu și pentru adversari. Nu e nicio scuză, trebuia să jucăm mai bine”, a declarat Elias Charalambous, la conferința de presă.