FCSB, doar cinci puncte în cinci etape! Echipa lui Charalambous pierde cu Poli Iași

FCSB - Poli Iași 0-1
FCSB - Poli Iași 0-1Profimedia
FCSB pierde meciul cu Poli Iași din etapa cu numărul șase.

Amintim că pentru FCSB aceasta a fost, practic, etapa a cincea, după ce "partida dintre FC Botoșani și FCSB, programată sâmbătă, 3 august, cu începere de la ora 22:00 și contând pentru etapa a 4-a a Campionatului Național SuperLiga României a fost amânată pentru o dată care va fi comunicată ulterior".

FCSB a făcut o partidă slabă cu Poli Iași, roş-albaştrii fiind învinși cu 1-0 de ieșeni.

Târnovanu a reușit să-și salveze echipa după un șut puternic al lui Samayoa în minutul 19. FCSB a replicat imediat, după ce Marius Ștefănescu a driblat în interiorul careului și a trimis spre poarta moldovenilor, dar Jesus Fernandez a respins.

Câteva minute mai târziu, Bordeianu a șutat la poarta roș-albaștrilor, mingea a fost deviată de Ionuț Panțîru și a intrat în poarta lui Târnovanu (min. 27).

La 11 minute după gol, Darius Olaru a primit cartonașul roșu și a fost eliminat, după intervenția VAR, iar FCSB a rămas în zece oameni chiar din prima repriză (min. 36).

FCSB a făcut mai multe schimbări la pauză, dar în zadar. Echipa antrenată de Charalambous a forțat în repriza secundă, a avut atitudine, dar nu a reușit să înscrie, iar Poli Iași pleacă cu cele trei puncte.