Gică Hagi nu înțelege ce se întâmplă cu echipa lui: ”Atât putem!”

Gică Hagi nu înțelege ce se întâmplă cu echipa lui: ”Atât putem!”Profimedia
Farul Constanța a pierdut două puncte prețioase pe teren propriu în meciul cu Oțelul Galați, 1-1. Campioana en-titre a beneficiat de un penalty discutabil în minutul 31, VAR-ul intervenind după o intervenție a lui Miguel Silva asupra lui Ronaldo Deaconu.

Budescu și-a asumat responsabilitatea execuției și a înscris cu un șut în dreapta portarului.

Oțelul nu a dat semne că ar putea obține ceva din deplasarea cu Farul, însă o execuție de generic a lui Frederic Maciel a adus un punct ce părea imposibil de obținut de oaspeți.

Portughezul a dat impresia că vrea să centreze, însă mingea sa lobată l-a depășit pe Buzbuchi și s-a oprit în poarta ”marinarilor”.

”Atât putem! Nu știm să speculăm momentele bune pe care le avem. Trebuie să știi să joci și când ești în avantaj. Dacă în alte meciuri cei intrați de pe bancă au adus un plus, astăzi nu s-au văzut. Unii gândeau ceva, alții altceva. Am pierdut două puncte importante”, a declarat Hagi la finalul partidei.

”Oțelul a arătat foarte bine, felicitările mele. Au jucat din minutul 1 până în minutul 90 la aceeași intensitate, cu același ritm. Bravo lui Dorinel, felicitările mele!

”Problema noastră este că trebuie să revenim la origini, cum am fost anul trecut. Să fim în deplasare ca acasă. Nici nu știu, vom vedea. Urmează o săptămână grea. Vom vedea.

”Nu am ce să comentez în momentul de față. Vedem de mâine înainte. Căutăm explicații, chiar nu știu”, a adăugat Gică Hagi.

Remiza o ține pe Farul la 14 puncte (41p) de liderul FCSB, care are și un meci mai puțin disputat, în timp ce Oțelul, cu cele 32 de puncte ale sale ocupă locul 11.