”În fotbal, orice e posibil”, spune Hagi după ce Farul s-a stins pe finalul duelului cu FCSB

Gheorghe Hagi
Gheorghe HagiProfimedia
Farul Constanța a avut trei puncte în buzunar în duelul cu FCSB, dar le-a pierdut pe toate pe final. ”Marinarii” conduceau cu 2-1 în minutul 86 al partidei din Ghencea, însă o ”dublă” a lui Olaru a întors rezultatul în favoarea bucureștenilor.

La finalul partidei, managerul Farului, Gheorghe Hagi, a spus că greșelile comise de elevii săi au făcut diferența:

”Am început foarte bine jocul, 30 de minute am dus foarte bine. După ce am înscris, probabil n-am mai fost așa de agresivi în presiunea pe care trebuia să o facem. Știam că adversarul are calitate, a venit peste noi, a venit acel gol în ultimul minut din prima repriză.

”Am făcut 2-1, am intrat la pauză. Am luptat, dar au fost niște greșeli care ne-au costat. Ăsta este fotbalul. FCSB-ul a împins mai bine în repriza a doua.

Casap nu trebuia să fie în acea poziție, că e mijlocaș. În fotbal, orice e posibil. Vom vedea, o să tragem concluzia.

”Mă îngrijorează, avem 3 înfrângeri în 5 etape. Mi se pare mult. Nu știu cum va juca Alibec, încă nu pot să mă pronunț. Vom vedea ce va fi”, a declarat Gheorghe Hagi la finalul meciului.

Pentru FCSB a fost prima victorie a sezonului în Liga 1, care i-a permis să urce pe locul 7 în clasament (5p), în timp ce constănțenii au căzut pe 10 cu patru puncte.