Incidente la Dinamo - Botoșani: Arbitrul asistent a fost aproape să fie lovit de un scaun aruncat din tribună

Incidente la Dinamo - Botoșani
Incidente la Dinamo - BotoșaniAgerpres
Dinamo București a scăpat printre degete victoria cu FC Botoșani, deși avea un avantaj de două goluri în minutul 77. În cele din urmă s-a terminat 2-2, iar finalul de meci a fost unul tensionat.

În minutele de prelungiri, Dennis Politic a înscris pentru Dinamo, însă reușita a fost anulată pentru offside. Suporterii dinamoviști nu au fost mulțumiți de această decizie. După această decizie, dinspre tribuna ocupată de dinamoviști a fost aruncat un scaun de plastic spre arbitrul asistent.

Bucata mare de plastic a căzut foarte aproape de tușier. În cazul în care arbitrul asistent era lovit, erau șanse mari ca Dinamo să piardă meciul la masa verde.

Referitor la acest incidente reprobabil, antrenorul dinamoviștilor, Zeljko Kopic a spus: "Nu am văzut scaunul aruncat din tribună, dar toată lumea trebuie să se controleze".