”N-am simțit în viața mea atâta durere!” Sergiu Hanca, în cârje după Petrolul - FCSB

Sergiu Hanca a părăsit accidentat terenul în minutul 26
Sergiu Hanca a părăsit accidentat terenul în minutul 26Agerpres
Petrolul și FCSB au încheiat la egalitate în runda cu numărul 14 din Superliga României, scor 2-2.

La jumătatea primei reprize, Sergiu Hanca a suferit o accidentare care l-a obligat pe antrenorul Florin Pîrvu să îl scoată de pe teren pe mijlocașul de 31 de ani.

Nefericitul episod în care a fost implicat jucătorul Petrolului a venit în urma unui fault dur comis de Joyskim Dawa

”N-am simțit în viața mea atâta durere!”

"Nu mă simt bine, vă dați seama, mă simt rău. Sper să nu fie ceva grav, e prea umflat și am dureri prea mari ca să știu ce am.

Acum, sincer, nu sunt specialist să vorbesc, dar eu cred că n-ar trebui să ne rupem picioarele ca să dăm roșu.

Joc de atâta timp fotbal și n-am simțit în viața mea așa durere. O să mă uit la reluări. Doar faptul că l-a schimbat după câteva minute îmi spune că era de roșu.

Sper din toată inima să nu fie ceva grav, mă doare prea tare și nu mă simt nici bine. Sper să fie ok, voi vedea peste două-trei zile, voi face un RMN", a declarat Hanca, jucătorul Petrolului prezentându-se în cârje la flash-interviu.