”Nu am mai văzut așa ceva!” Reacția lui Mircea Rednic după golul anulat de VAR

Mircea Rednic
Mircea RednicProfimedia
UTA Arad și Rapid au terminat la egalitate, 1-1, meciul din prima etapă a Ligii 1, un punct care îl mulțumește pe antrenorul Mircea Rednic, care spune, însă, că este șocat de decizia lui Sebastian Colțescu de a anula ceea ce ar fi putut fi golul victoriei echipei sale.

În minutul 89, Omondi a marcat pentru arădeni, iar partida a fost reluată de la centru, pentru ca arbitrul de rezervă să îi semnaleze lui Colțescu că e nevoie de o intervenție VAR. Meciul a fost oprit de central, care a invocat faptul că nu i-a mers casca și nu a putut auzi ce s-a comunicat din camera VAR.

”Am câștigat dueluri în repriza a doua, am fost mult mai proaspeți, schimbările au adus un plus. Îmi pare rău, am fost aproape de 3 puncte, cu VAR-ul care a judecat după ce s-a dat drumul la joc. Eu nu am mai văzut așa ceva. Era frumoasă o victorie. Colțescu era arbitru, la VAR era unul Dumitrache, nu pot să-l uit.

”Cu Sibiu a dat un penalty pe care nu l-a înțeles nimeni. E un punct până la urmă, cu o echipă care are buget, noi am făcut față foarte bine. Orice punct câștigat cu echipe care și-au propus play-off-ul e câștigat. E un plus și ca atitudine, și ca atmosferă.

”Mă bucur că publicul a fost aproape de echipă. Noi avem jucători care încă nu au viză, trebuie să ne mișcăm mai mult, să facă ca mine, dacă nu vor să mă enerveze. M-am certat și cu angajații. Le-am zis să ude terenul și nu l-au udat”, a declarat Mircea Rednic, la Prima Sport 1.