Patru  jucători de la FCSB, OUT după meciul cu CFR Cluj! Cine îi înlocuiește la meciul cu Petrolul
Patru jucători de la FCSB, OUT după meciul cu CFR Cluj! Cine îi înlocuiește la meciul cu PetrolulRazvan Pasarica / Sport News / Profimedia
FCSB nu a reușit să lege victorii în Superligă. Mai mult, a fost la un pas de o nouă înfrângere, obținând in extremis o remiză, 2-2 cu CFR Cluj, după ce a fost condusă cu 2-0, în etapa a 9-a. Conducerea roș-albaștrilor a luat o decizie radicală după această partidă: 4 jucători ies din primul 11 la duelul cu Petrolul.

CFR Cluj şi FCSB au terminat la egalitate, 2-2, duminică seara, în Gruia, într-un meci din etapa a 9-a a Superligii de fotbal.

Vicecampioana a condus cu 2-0, prin golurile lui Louis Munteanu (36, 49), ambele din pasele lui Simao Rocha.

FCSB s-a salvat pe final prin golurile lui Alexandru Băluţă, în minutul 59 și Joyskim Dawa, în minutul 87.

Patronul roș-albaștrilor a fost foarte nemulțumit de jocul echipei sale și a anunțat că 4 jucători nu vor mai prinde primul 11 la meciul cu Petrolul, din etapa viitoare.

Daniel Popa, David Miculescu, William Baeten şi Ionuţ Panţîru vor rămâne pe bancă la finalul acestei săptămâni, urmând să fie înlocuiți de alte nume, a anunțat acesta la Digi Sport.

Cum ar putea arăta FCSB la meciul cu Petrolul:

Târnovanu – Pantea, Dawa, Popescu, Radunovic – Șut, Tănase, Olaru – Băluță, Bîrligea, Tavi Popescu.

Antrenorul lui CFR Cluj, Dan Petrescu, acuză greșelile personale, după 2-2 cu FCSB