Primul meci din acest sezon în care FCSB nu marchează. Remiză albă cu FC VoluntariOpta by Stats Perform / Facebook - FCSB
FCSB și FC Voluntari au încheiat cu o remiză albă în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga României.

FCSB - FC Voluntari 0-0

Duelul de pe Arena Națională a fost unul destul de echilibrat. Ambele formații și-au creat ocazii, însă nu au fost suficient de inspirate la capitolul finalizare.

Ilfovenii reușesc să plece cu un punct de pe Arena Națională, după ce în sezonul trecut înregistraseră tot o remiză pe terenul lui FCSB, scor 1-1.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

În prelungirile partidei, ambele echipe au ratat șanse bune de a înscrie, prin Băluță, respectiv Cocian.

Dorin Rotariu a debutat pentru FCSB, începând ca titular în flancul drept în echipa lui Elias Charalambous. Fotbalistul a fost schimbat însă în startul reprizei secunde.

Rezultatul este cu siguranță unul problematic pentru FCSB, care rămâne lider după 13 etape, cu 30 de puncte, înregistrând și prima partidă din acest sezon al Superligii în care nu au marcat. CFR Cluj, ocupanta locului secund, se poate apropia la un singur punct de bucureșteni, în cazul în care ardelenii se impun în etapa 13 în fața Oțelului.

De partea cealaltă, ilfovenii pregătiți de Ilie Poenaru sunt pe locul 12, cu 13 puncte.