Rapidiștii recunosc: ”Este cel mai slab start de sezon pe care puteam să-l avem!”

Rapidiștii dezamăgiți de un nou semi-eșec
Rapidiștii dezamăgiți de un nou semi-eșecProfimedia
Rapid București a remiza cu Sepsi pe teren propriu, 2-2, iar ceea ce părea un început ezitant s-a transformat într-un început de catastrofă.

După patru etape, giuleștenii nu au încă nicio victorie, iar Iain Brunskill, antrenorul secund al celor de la Rapid, lăsat să conducă echipa din cauza situației tragice din familia lui Neil Lennon a pus punctul pe i: ”Suntem dezamăgiți. Nu  puteam avea un start de sezon mai slab”, a punctat acesta.

Rapid are acum trei remize, cu UTA, CFR Cluj și Sepsi și un eșec cu Petrolul Ploiești.

Am avut cel mai slab start de sezon pe care puteam să-l avem. Am primit gol în minutul 1. Am arătat caracter, am revenit, am condus cu 2-1, dar ne-am retras prea mult în a doua repriză”, a explicat Brunskill.

Secundul nu i-a cruțat pe jucătorii  săi.

”Nu am putut să ținem mingea, nu am gestionat cm trebuie jocul în repiza a doua”.

”Suntem dezamăgiți, pentru că am avut avantaj la pauza. Per ansamablu, însă, rezultatul este corect”, a spus Brunskill, la flash-interviul de la final.