Rapidul lui Neil Lennon nu se regăsește în acest sezon. Giuleștenii rămân fără victorie

Rapid - Dinamo 1-1
Rapid - Dinamo 1-1Profimedia
Rapid reușește un egal Dinamo, scor 1-1, iar echipa antrenată de Neil Lennon rămâne fără victorie la începutul acestui sezon.

Rapid rămâne fără victorie după șase etape! Echipa patronată de Dan Șucu a făcut un meci mediocru cu Dinamo, un derby unde VAR-ul a intervenit la ambele faze.

Prima repriză a fost una destul de stinsă, fără prea multe ocazii, scorul pauzei fiind de 0-0.

În schimb, a doua parte a fost mai animată. VAR-ul a dictat un penalty pentru Rapid, iar Petrila a transformat fără probleme.

"Câinii roșii" au primit și ei o lovitură de la 11 metri, iar Selmani a înscris pentru a aduce egalul, VAR-ul intervenind din nou și la această fază.

În minutul 58 a avut loc și un mic scandal la marginea terenului.

Tensiunile au atins cote înalte în momentul în care mingea a ieșit afară și a ajuns în zona băncii de rezerve a rapidiștilor. Maxim Sivis, jucător al Rapidului, a încercat să recupereze mingea pentru a o repune în joc, însă dinamoviștii, fiind conduși pe tabela de marcaj, s-au grăbit să o preia și să reia jocul.

Această situație a escaladat într-o încăierare generală între jucătorii celor două echipe. În urma incidentului, arbitrul a fost nevoit să intervină și a acordat cartonașe galbene pentru patru jucători implicați în conflict.

Criza la Rapid continuă, echipa acumulând doar cinci puncte, un start dezamăgitor pentru clubul patronat de Dan Șucu.