Reacția lui Dan Petrescu, după 2-2 cu Rapid: "Dacă îmi ziceai înainte de meci că facem egal, nu eram supărat"

Rapid - CFR Cluj 2-2
Rapid - CFR Cluj 2-2Profimedia
CFR Cluj a remizat 2-2 pe terenul Rapidului în etapa a 2-a a SuperLigii României, într-un meci intens disputat în Giulești. Deși ardelenii au deschis scorul prin Bîrligea și au condus din nou după golul lui Michael, giuleștenii au egalat de fiecare dată, prin Rrahmani din penalty și Hasani în minutul 90+7.

La finalul meciului, antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu, s-a declarat nemulțumit de rezultat și a anunțat că va căuta să întărească echipa prin noi transferuri.

"Ce să spun? Suntem supărați"

"Ce să spun? Suntem supărați. Dacă îmi ziceai înainte de meci că facem egal, nu eram supărat. Am fost egalați ușor. Am jucat bine. La fotbal degeaba joci bine, dacă în minutul 96 iei gol. Am pierdut pe mingea a doua.

Îmi pare rău pentru băieți. Sunt două puncte mari pierdute. Dacă o luăm pozitiv, atunci e un punct câștigat. Am luat 4 goluri în două meciuri, e mult.

Nu am avut un fundaș central pe banca de rezerve. Dacă aveam o soluție, poate pe final închideam meciul. Din păcate, Michael a greșit la golul lor. El avea nevoie de acest gol (n.r. pe care l-a înscris). Dacă era mai inspirat, nu luam gol.

E o greșeală mare (n.r. comportamentul lui Daniel Bîrligea în fața suporterilor rapidiști). Am început ședința de azi. Dani nu a înțeles și la pauză am discutat cu el. Apoi s-a liniștit, nu a mai ripostat.

O să mai caut niște jucători. Sper să ne mai întărim. Eu al-am vrut pe Manea, el nu a mai vrut să rămână. A fost un jucător exemplar pentru CFR Cluj.

Braun a venit înainte de meci. El a zis că nu a vorbit niciodată urât de mine. Eu l-am făcut mare. Nu am avut niciodată nimic cu el", a declarat Dan Petrescu.